O kapele

Historie našeho big bandu se začala psát v Sedlčanech v roce 2004, kdy kapelník Václav Calta na svět přivedl malé hudební těleso, známé po prvních několik let jako Taneční orchestr Základní umělecké školy Sedlčany. Postupem času jsme se rozrostli o spoustu nových muzikantů a zjednodušili název na stávající – Blue Orchestra.

Díky tvrdé práci a velkému úsilí jsme měli tu čest působit nejen v Sedlčanech a blízkém okolí, ale také v zahraničí, jako například na Slovensku, v Německu, Maďarsku či ve Francii.
V roce 2022 orchestr dosáhl plnoletosti, a protože už jsme všichni věku ZUŠ odrostli, nad kapelou převzalo záštitu město Sedlčany, a my tak díky skvělému zázemí můžeme dál růst a dělat, co nás baví a naplňuje.

V současné době orchestr tvoří 20 muzikantů: 6 saxofonů, 4 trombony, 3 trumpety, 4 členové rytmické sekce a u mikrofonů se střídají Václav Strýček, Eliška Rezková a Kateřina Ešnerová. Organizační stránku orchestru zajišťuje Martina Králová, hudební taktovky pak drží Pavel Fořt a Václav Strýček.

Big band Blue Orchestra není jen orchestr, je to banda, která spojuje širokou škálu různorodých osobností, od studenta Matfyzu přes myslivce, farmáře, grafika, literáta či chemičku až po vojandu v záloze. To nejdůležitější však máme společné – naladění na stejnou notu a radost, o kterou se s vámi moc rádi na všech koncertech dělíme. Přijďte se přesvědčit sami!